Czy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

poCzy warto grać siebie? Bartosz Porczyk i fotografie

Zapraszamy na spotkanie w ramach Pracowni Opowieści – czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 12:00, Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6, Wrocław)

Aby rozpocząć karierę, aktor potrzebuje profesjonalnego portfolio. Fachowcy robią mu pierwsze komercyjne zdjęcia. Z jego twarzy, która jest wiadomością wysłaną do świata, ktoś ma wyczytać wróżbę sukcesu lub przepowiednię klęski. Gdy staje się znany, jego zdjęcia pojawiają się wszędzie. Śledzą go paparazzi, pozuje fotoreporterom, pilotuje kampanie społeczne, każde jego spojrzenie podnieca fanów plotkarskich portali. Uśmiecha się do nas z plakatów filmowych i z reklam. Jego twarz służy opowieści innych ludzi, staje się maską, do której ktoś inny dokleja znaczenia.

Podczas spotkania w Pracowni Opowieści obejrzymy inne zdjęcia Bartosza Porczyka. Fotografie z dzieciństwa, zdjęcia klasowe, rodzinne, robione na wycieczkach i na imprezach. Posłuchamy historii, które się za nimi kryją. Przy okazji zastanowimy się nad potęgą zdjęcia: czy fotografia przejęła już świat znaczeń, czy wręcz przeciwnie – w obecnej kulturze obrazu na zawsze straciła niewinność, niczym się nie wyróżnia, przestała być możliwa?

Rozmowę poprowadzi Katarzyna Majewska.

Spotkanie kierowane jest do młodzieży licealnej i gimnazjalnej. Jest częścią projektu na rzecz odnowy kultury opowiadania; w Pracowni Opowieści artyści podpowiadają, jak – za pomocą różnych technik – przekazać osobistą narrację i utrwalić doświadczenia swoje, rodziny, przyjaciół, sąsiadów.

Wstęp wolny
więcej informacji: redakcja@opowiadanie.org

Miejsce: Muzeum Pana Tadeusza
Kamienica pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-106 Wrocław

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
0001 ok